اصول اولیه کمپینگ

یکی از بهترین راه هایی که می توان آرامش را در آن جستجو کرد، دور شدن از شهر محل زندگی و چند شبی را در طبیعت سپری کردن است. باید در این موضوع صادق بود که هیچ چیز مانند تماشای یک طلوع آفتاب فوق العاده و لحظاتی خوابیدن زیر نور ستاره ها ذهن آدم را آزاد نمی کند و به آرامش نمی رساند.

فهرست مطالب

راهنمای کمپینگ| اصول اولیه کمپ کردن


یکی از بهترین راه هایی که می توان آرامش را در آن جستجو کرد، دور شدن از شهر محل زندگی و چند شبی را در طبیعت سپری کردن است. باید در این موضوع صادق بود که هیچ چیز مانند تماشای یک طلوع آفتاب فوق العاده و لحظاتی خوابیدن زیر نور ستاره ها ذهن آدم را آزاد نمی کند و به آرامش نمی رساند.

Camping accessories 2022: All the equipment you need from £6

یکی از بهترین روش هایی که می توان به این آرامش بی نظیر دست پیدا کرد، کمپ کردن در طبیعت است. امروز در این مقاله قصد داریم برخی از نکات مهم را که به شما در کمپ کردن حرفه ای تر و امن تر کمک می کنند، ارائه کنیم. دانستن این نکات و به خاطر سپردن آنها سبب می شود در کمپ بعدی خود آماده تر باشید و با فهرستی ترفند های کاربردی آشنا شوید.

با مجله هتل یار همراه باشید تا این نکات مهم و ترفند های کاربردی را یک به یک بررسی کنیم.

 وسایل و لوازم ضروری در کمپ

بخشی مهم از لوازمی که به آنها نیاز دارید، بستگی به مقصد کمپتان دارد؛ برای مثال، اگر سفری تنها با یک کوله و بدون هیچ گونه وسیله نقلیه مد نظرتان است، مهم ترین نکته سبک سفر کردن است. با این حال لیستی که در پایین قرار گرفته، مجموعه ای است از همه وسایل و لوازمی که در انواع سفر طبیعت گردی و کمپینگ ضروری است و به آنها نیاز دارید.

*کوله بزرگ و راحت مخصوص کمپ

*چادر و زیر چادری

*کیسه خواب و تشک زیر آن

*چراغ قوه

*جعبه کمک های اولیه

*نقشه و قطب نما

*شوینده و لوازم بهداشتی؛ مانند ژل ضدعفونی کننده دست، صابون، دستمال کاغذی، حوله، مسواک و خمیر دندان

*آب و غذا: با توجه موقعیت مکانی و مقصد سفرتان و همچنین، فاصله شما با مراکز خرید، سعی کنید مقداری خوراکی به همراه داشته باشید.

*لوازم آشپزی: از جمله ابزاری که در این دسته قرار می گیرند می توان به گاز پیکنیکی کوچک، ژل آتش زا، وسایل غذا خوردن، شوینده مخصوص و اسکاچ اشاره کرد.

نکاتی که پیش از آغاز سفر باید به آنها توجه کنید

*ساده برگزار کنید: چنانچه اولین بار است که قصد کمپ کردن دارید، بهتر است منطقه ای نزدیک بافت شهری را انتخاب کنید. بهترین گزینه برای کمپ اول، اردوگاه های مخصوص کمپ هستند که سبب می شوند، دغدغه هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام را نداشته باشید. همچنین، سبب می شوند با مشکلاتی مانند کمبود آب و مواد غذایی روبه رو نشوید.

کمپ ساده

* کمپ خود را در خانه شبیه سازی کنید: یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن و شناسایی نقاط ضعف و کمبودها در کمپ کردن، شبیه سازی آن به صورت تمرینی است. چادر خود را برپا کنید، با لوازم آشپزی که از پیش تعیین کرده اید غذا درست کنید. مدتی را در چادر به استراحت بپردازید و سعی کنید اتفاقات احتمالی را پیش بینی کنید.

*مقصد خود را بررسی نمایید و درباره آن مطالعه کنید: از جمله نکاتی که پیش از آغاز سفر باید رعایت کنید و آنها را بررسی نمایید؛ عبارتند از پوشش گیاهی و جانوری مقصد، مناطق اطراف آن و فاصله با مکان های ضروری و مهم. با یک تحقیق ساده در اینترنت به راحتی می توانید متوجه نظر مسافران پیشین بشوید.

*به وضعیت آب و هوا دقت کنید: از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، وضعیت آب و هوای مقصد مورد نظرتان است. بی توجهی به این مورد موجب می شود سفر پیش رویتان به خوبی پیش نرود. درنتیجه، سعی کنید، با توجه به آب و هوای مقصدتان وسایلی مانند کلاه و بارانی و کرم ضد آفتاب و … را به همراه داشته باشید.

*یک لیست از لوازم ضروری تهیه کنید: تهیه این لیست به شما کمک می کند تا چیزی را فراموش نکنید و از قلم نیندازید. همچنین، تهیه چنین این فهرست موجب می شود سفری حرفه ای تر را تجربه کنید.

تهیه چک لیست سفر

جمع بندی

در آخر باید گفت که کمپ کردن یک ماجراجویی به یاد ماندنی است و مهم ترین چیزی که می توانید در سفر به همراه داشته باشید، کوله باری از هیجان، فکر مثبت و حس کنجکاوی است. نا گفته نماند که مطالب دیگری در خصوص کمپ کردن برای شما تهیه شده اند تا بتوانید سفری بی دردسر را برای خود رقم بزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات